Πικρή ήττα για τον Αιγέα

Με τη διεξαγωγή της 16ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών,τα κοριτσια του Αιγέα γνωρίσαν πικρή ήττα καθώς με μεγάλη ανατροπή βρέθηκε πάνω στο σκορ στο 3ο με 37-35 (ημίχρονο 20-13), αλλά με μπλακ άουτ στο 4ο γνώρισε τελικα την ήττα παρά την μεγάλη προσπάθεια που έγινε για το μεγαλο διπλο.

https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-1/39868573_1073821989451791_8745330593283178496_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ohc=BAiEtczXg-cAX_IgHTH&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=b80bb21d684defde47f758153d5b13bd&oe=5ECA720BΗ παίχτρια του Α.Σ.Αιγεά ,Ρεγγινα Αγκο κληθηκε στην Εθνικη Αλβανιας U19 για το πανευρωπαϊκο πρωταθλημα που θα διεξαχθεί το καλοκαιρι με τους προπονητες και το Δ.Σ. της ομαδας να την συγχαίρουν και να ειναι χαρούμενη που θα τους εκπροσωπήσει σε μια τετοια μεγάλη διοργάνωση.

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Εύνικος-Αετός Καλλιθέας 71-53
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Πανιώνιος 49-64
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 49-41
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλιούπολη 60-57
Αγ. Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας 48-56

Τα φύλλα αγώνα:

Δαναοί Άργους – Πανιώνιος 49-64
Διαιτητές: Λάμπος Π. , Αδαμόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 18-18, 32-32, 40-47, 49-64
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου –Κουλούκης): Μπενέκη 18(3), Ζαρόκωστα 6, Γιαννακούλη 2, Αλμπέρτου 2, Καζάρα, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη 2, Καπετάνιου, Μάρα 7(1), Αρβανίτη 12.
Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσιδήμα, Στεργιοπούλου 4, Κάραλη 10(1), Γεροστεργίου 12, Ταντουρόφσκα 25(6), Πλυτά, Καναβάρου, Παύλου, Σιγάλα 13

Εύνικος – Αετός Καλλιθέας 71-53
Διαιτητές: Κούλης Κ.-Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 25-12, 35-20, 55-41, 71-43
Εύνικος (Γκουζίνη): Μοίρα, Μετάι, Σκαμαντζούρα 2, Παπαδοπούλου 8, Θωμαϊδου 2, Ισκιόγλου 10, Δρακοπούλου, Μάρκου 3, Τσέρου 18(2), Πετράκη11(1), Θεοδωρομανωλάκη 15.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος –Μηνάς): Γραμματικού 12μ Μηνά 10(1), Σανταμούρη 2, Κουτσοδήμου, Ντυρμίσι, Δρακοπούλου, Τζίνλη 1, Μωραϊτη 18(1), Κατσοχειράκη.

Φοίνικας Πειρ.- Αιγέας Χίου 49-41
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Θωμά
Δεκάλεπτα 12-8, 20-13, 35-37, 49-41
Φοίνικας (Αράπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη 3(1), Μαγγίνα 1, Ξεπαπαδέα 7, Δανδουλάκη Αλ. 10(2), Βράκα 8,Καψοκολη 6,Οικονομόπουλου 4, Δανδουλακη Μαρ. 10, Μοσχονά.
Αιγέας Χίου ( Γιασεμής,Γαλατούλας): Κότσια 3(1), Λοΐζου 4(1), Κοματσιουλη 9(1), Παπαδοπούλου 9, Τόσκα 7, Καρούση 3, Μπαμπιγκερ 1, Αγκο 5.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Ηλιούπολης 60-57
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.,Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 13-15, 28-27, 47-42, 60-57
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα – Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 3, Βαμβακά 12, Λιναρά, Ζουρνή 18, Κεσσέ 11, Στεφανίδου 9(3), Κουρούβανη, Κιουρτζίδου, Χονι, Μυλωνάκη 7(1).
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Δασκαλοπούλου 6, Νικολαϊδου, Νάτσκου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 2, Γούλα, Χατζηλεοντή 23, Κορρέ 5(1), Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 17, Αλεξία, Δαμουλάκη 4.

ΓΣ Αγίας Παρασκευής – Πρωτέας Βούλας 48-56
Διαιτητές: Κούλης Χ.-Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 12-14, 25-26, 34-48, 48-56
ΓΣ Αγίας Παρασκευής (Τασιόπουλος)Κάσδαγλη 3 (1) Στούπα 15(3), Κοντογιάννη 6(1), Γρίσπου 5, Ευαγγελάτου 6, Παπαντώνη, Χατήρα, Πετυχάκη 2, Κριμιτζά 9, Κόρμπου 2, Μπεζαϊτη.
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης, Ρουμάνι ) Αρμένη, Μανουσέλη , Κήτσιου 6, Θεοδώρου 8, Κολλάτου 16(2), Μπουντούρη 5(1), Παντέλη 2, Αναστασοπούλου Μ.14, Καλογερια , Γκουζέλου , Αναστασοπούλου Χρ. 5, Κουζούκα

Η βαθμολογία:

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 28
2. Πρωτέας Βούλας 27
3. ΓΣ Ηλιούπολης 26
4. Πανιώνιος 26
5. Αθηναϊκός 24
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 23
7. Εύνικος 20
8. Φοίνικας Πειραιά 19
9. Αιγέας Χίου 17
10. Αετός Καλλιθέας 16
11. Δαναοί Αργους 14

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 16/2)

ΓΣ Ηλιούπολης-Αθηναϊκός
Αετός Καλλιθέας-Δαναοί Άργους
Αιγέας Χίου-Εύνικος
Πρωτέας Βούλας-Φοίνικα Πειραιά
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Πανιώνιος

Follow and like
error0