Στην μαχη οι νεοι ανδρες του ΝΟΧ και της ΠΕΚΕΒ

Με τα πρωταθλήματα των Νέων Ανδρών και των Νέων Γυναικών ανοίγει η αυλαία των ηλικιακών πρωταθλημάτων του 2020 στις κατηγορίες της υδατοσφαίρισης. 33 σύλλογοι στην μεγαλύτερη κατηγορία των αγοριών και 15 σύλλογοι στην κατηγορία των κοριτσιών ρίχνονται στη μάχη της πρόκρισης στη Β’ Φάση (σ. για τις Νέες Γυναίκες είναι και η τελική) χωρισμένες σε 7 και 4 ομίλους αντίστοιχα.

Στους νέους άνδρες δεν προκρίνεται μόνο η τελευταία ομάδα, ενώ στις νέες γυναίκες προκρίνονται οι δύο πρώτες κάθε ομίλου.Στον Α’Ομιλο συμμετεχει ο Ναυτικος Ομιλος Χίου ενω στον Β’Ομιλος η ΠΕΚΕΒ ,αναλυτικα παρακατω…

Νέοι Άνδρες

Α’ Όμιλος Αττικής (Γέρακας, Παλαιό Φάληρο)

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Νηρέας Γέρακα, ΑΕΚ, Τρίαινα Βούλας, ΝΟ Χίου

Παρασκευή 10/1/2020

1η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Γέρακα

20:30 ΑΕΚ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

21:30 Τρίαινα Βούλας – Νηρέας Γέρακα

Ρεπό: ΝΟ Χίου

Σάββατο 11/1/2020

2η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Γέρακα

13:00 Νηρέας Γέρακα – ΑΕΚ

14:00 ΝΟ Χίου – Τρίαινα Βούλας

Ρεπό: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

3η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου

19:00 ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Νηρέας Γέρακα

20:30 ΑΕΚ – ΝΟ Χίου

Ρεπό: Τρίαινα Βούλας

Κυριακή 12/1/2020

4η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου

09:00 ΝΟ Χίου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

10:30 Τρίαινα Βούλας – ΑΕΚ

Ρεπό: Νηρέας Γέρακα

5η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου

16:00 Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου

17:30 ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Τρίαινα Βούλας

Ρεπό: ΑΕΚ

Β’ Όμιλος Αττικής (Ιλίσιο, Ηλιούπολη)

Απόλλων Σμύρνης, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός, ΠΕΚΕ Βροντάδου

Παρασκευή 10/1/2020

1η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Ιλίσιο

20:30 ΓΣ Ηλιούπολης – Απόλλων Σμύρνης

21:30 Εθνικός – Ηλυσιακός

Ρεπό: ΠΕΚΕ Βροντάδου

Σάββατο 11/1/2020

2η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Ιλίσιο

13:30 Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης

14:30 Εθνικός – ΠΕΚΕ Βροντάδου

Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης

3η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

19:30 Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός

20:30 ΓΣ Ηλιούπολης – ΠΕΚΕ Βροντάδου

Ρεπό: Εθνικός

Κυριακή 12/1/2020

4η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

10:00 ΠΕΚΕ Βροντάδου – Απόλλων Σμύρνης

11:00 Εθνικός – ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό: Ηλυσιακός

5η Αγωνιστική

Κολυμβητήριο Ηλιούπολης

16:00 Ηλυσιακός – ΠΕΚΕ Βροντάδου

17:00 Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός

Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

 

waterpolonews.gr

Follow and like
error0