Aποτελέσματα 11ης αγωνιστικής Γ’Εθνικης

Ακόμα πιο περίπλοκη έκανε την βαθμολογία σε κορυφή και ουρά η 11η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής καθώς 2 στροφές πριν τη λήξη του Α΄ Γύρου καμιά ομάδα (πλην του ΑΙΑΝΤΑ Αυλίδας που αποχώρησε) δεν μπορεί να πει ότι είναι φαβορί για άνοδο ή παραμονή… Πέντε αγώνες έγιναν την Κυριακή (5/1) καθώς η αναμέτρηση ΠΕΡΑ – ΒΑΟΛ αναβλήθηκε, ενώ η επόμενη αντίπαλός μας ΦΕΑ (Κυριακή 12/01 – Κλειστό – 16:00) έγινε η πρώτη ομάδα που εξέτισε “ρεπό“. Στους αγώνες σπουδαία διπλά πήραν ο ΕΡΜΗΣ στο Ίλιον και ο ΕΦΑΟΖ στη Νέα Σμύρνη επί του ΜΙΛΩΝΑ, με τους ΑΡΗ Θήβας, ΑΠΑΣ Τα Φανάρια και ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ να κρατούν την έδρα τους απέναντι σε XBA, AΡΓΟΝΑΥΤΗ και ΚΡΟΝΟ αντίστοιχα. Στη βαθμολογία το φοβερό στατιστικό πλέον είναι πως ουσιαστικά (η ΕΝΩΣΗ Ιλίου δεν έχει εκτίσει το ρεπό της) ο 1ος από τον τελευταίο έχουν μόλις 3 βαθμούς διαφορά (!!!) δείγμα του πόσο ανταγωνιστικό είναι το φετινό πρωτάθλημα. Αναλυτικά η εικόνα της 11ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-81

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 89-95 (παρ.)

ΑΟΝΣ Μίλων – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-73

ΑΟΚ Χανιά – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-56

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΚ Χαλκίδας 79-71

ΑΣ Πέρα – Βούρειος ΑΟΛ Χίου (αναβλήθηκε)

Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χανιά – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-56

Δεκάλεπτα: 15-16, 35-34, 51-49, 66-56 

Διαιτητές: Λαμπίρης, Τσακιράκη

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 14, Ιωακειμίδης 14, Μηντζαρίδης 13(2), Κιγμέτογλου 13, Κατράνας 6(1), Σκαμνάκης 4, Ζανιδάκης 2.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Δεγαΐτας): Ρετσινάς 15(1), Καράμπελας 8, Κοψιάς 7(1), Ξιούρας 6(2), Αλβέρτης 5(1), Πουρνάρας 5, Μαράκης 4, Αρμάος 2, Νάτσος 2.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-81

Δεκάλεπτα: 21-18, 42-44, 64-63, 84-81

Διαιτητές: Καμήτσος, Ελ Ανύ

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 8, Ζαφειρούδης 10(3), Χονδρόπουλος 24(6), Πολίτης, Μάκαρης 18(2), Προδρόμου 18, Ονάσογλου, Χάρος 2, Δίπλαρος 2, Ναυπλιώτης, Μυλωνάς 2.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 18(1), Παπακώστας, Λίτσο 20(5), Παπαδημητρίου 2, Τύρλας 4, Παπουτσής 11(3), Σταμέλος 18(4), Κορομηλιάς 3(1), Γαλιατσάτος 1, Μητσάκης 2, Σβάρνας 2.

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 89-95 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 28-19, 49-40, 65-64, 77-77 (κ.α.), 89-95 (παρ.)

Διαιτητές: Kατσαπρακάκης, Σκανδαλάκης 

Ένωση Ιλίου. (Πανούλιας): Ραγιάς, Δαρμής, Μπέλλας Γ. 4 Γεροκώστας 16(1), Φουντάς 14(2), Μπολατόγλου 19(3), Κατσαρός, Μπελλάς Οδ. 17(1), Ραλλάκης 2, Μανταλβάνος 14, Τσιουμπρής 3, Βάτσιος. 

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης 9, Γκοντόπουλος 5, Γεωργίου 2, Μιχαήλ 20(1), Κουλούρης 3(1), Σιδέρης, Γιανναλέτσος 16(2), Δημητριάδης 32(1), Σακελλαράκης 8.

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΚ Χαλκίδας 79-71

Δεκάλεπτα: 25-9, 48-36, 59-50, 79-71

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κούλης Κ.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 11(1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 18(3), Παγώνης, Παρδακάς 6, Χαρατσής 5, Γιώτης, Γκιζόγιαννης 21(2), Ντέντα 5, Τριανταφύλλου 2, Ανέστης 11(1).

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 13(3), Παπάδης 12, Στεφάνου 6(1), Κατσούλας 8, Σταθόπουλος Ευστ., Σταθόπουλος Δημ. 5(1), Μητσιμπόνας 12(1), Γεωργιάδης 7(1), Λούκας, Φραγκούλης, Σιδέρης 8.

ΑΟΝΣ Μίλων – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-73

Δεκάλεπτα: 17-24, 30-34, 48-53, 64-73 

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Ζιώγας

Μίλωνας (Αποσκίτης): Χωματάς, Σουλινάρης 2, Μπελίτσης 12, Καραγιαννίδης 8(1), Παπαδάκης 11, Γαλάνης, Ζούκας 6, Ανδρεόπουλος 6, Ψυλέας 14, Μόσορας 3(1), Τζανικιάν 2.

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης, Δήμου 5(1), Ζαρμακούπης 26, Δρίβας 15(3), Αμβρατζής 14, Κανελλόπουλος, Πιτούλης 4, Κριζέας 4, Μπένος 4.

Βαθμολογία 

1. Ένωση Ιλίου 18 *

2. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16  

3. XΒΑ 16                                 

4. ΕΦΑΟΖ 16 

5. Ερμής Σχηματαρίου  16 

6. Τα Φανάρια 16   

7. Αργοναύτης 15 

8. ΦΕΑ 14                                       

9. Άρης Θήβας 14 

10. ΑΟΚ Χανιά 14 

11. ΠΕΡΑ 13 *

12. ΒΑΟΛ 13 **

13. Μίλωνας 13  

*Ο Αίαντας Αυλίδας έχει αποσυρθεί – ΠΕΡΑ, ΒΑΟΛ έχουν έναν αγώνα λιγότερο – ΕΝΩΣΗ Ιλίου, ΒΑΟΛ δεν έχουν εκτίσει το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (12η, 12/1)

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

Αργοναύτης – Μίλων 

Ζωγράφου – Χανιά

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης Θήβας

Χαλκίδα – Πέρα

ΒΑΟΛ Χίου – ΦΕΑ (Κλειστό 16:00)

Ρεπό: Ένωση Ιλίου 

Follow and like
error0