Δυσκολο εκτος εδρας αγωνα για την ΠΕΚΕΒ την 5η αγωνιστικη

Με επτά (7) παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (21-22/12) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.Η Χιώτικη ομάδα της ΠΕΚΕΒ θα αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα του Περιστεριου στο Δημοτικο Κολυμβητήριο Περιστεριου στις 16:00.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/80422412_1761694043965698_1707076464517578752_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=bUNlZ6iILBAAQnd3gv9t_QIvcfRzImmqXZg9e_LCD_va9f7JI8q0c0I4A&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=2b571c8abcb5fc7c7c35474604df0c69&oe=5E719DF4Σάββατο 21/12

*Δημοτικό Ιλίσιο 15.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Στέλιος Μικεδάκης)

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδας 15.00 ΑΕΚ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ (Φάνης Ποσποτίκης, Χρήστος Κυράνης)

*Δημοτικό Περιστερίου 16.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

Κυριακή 22/12

*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 14.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 21/12

*Δημοτικό Γέρακα 14.00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Κυριακή 22/12

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 14.30 ΜΙΛΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 16.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Την Πέμπτη (19/12): ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΟΦΘ 8-9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 57-20 12

-.ΑΕΚ 60-25 12

3.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛ. 41-38 7

4.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 48-42 6

………………………………………………..

-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 37-43 6

6.ΠΕΚΕΒ 39-52 4

7.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 26-43 0

8.ΝΟ ΚΑΛ/ΤΑΣ 19-64 0

Επόμενη αγωνιστική (18-19/1): ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Καλαμάτας, Τρίαινα Βούλας – Ηλυσιακός, ΝΕ Πατρών – ΑΕΚ (19/1)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 45-29 12

-.ΟΦΘ 47-38 12

3.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 38-41 7

4.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 49-47 6

…………………………………………….

5.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 36-37 4

6.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 33-34 3

7.ΜΙΛΩΝ 33-42 2

8.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 23-36 1

Επόμενη αγωνιστική (19/1): ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα, Άρης Θεσσαλονίκης – Μίλων, ΟΦΘ – ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου

Follow and like
error0