Fagi.gr

Ναυτικός Όμιλος Χίου:Το πλήρες πρόγραμμα της Α1 Ανδρών

Ναυτικός Όμιλος Χίου:Το πλήρες πρόγραμμα της Α1 Ανδρών

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του 34ου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών στο ξενοδοχείο LONDON της Γλυφάδας.

Το πρωτάθλημα αρχίζει 5/10 και η λήξη του πρώτου γύρου θα γίνει στις 30/11. Ο δεύτερος γύρος θα γίνει από 1/2 -11/4.

Πλέι οφ θα αρχίσουν στις 22/4 (Α’ Φάση), τα ημιτελικά στις 2/5 και οι τελικοί στις 12/5. Αν προκύψουν 5 παιχνίδια, τότε το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 24/5.

Ημερομηνίες κυπέλλου: 6/11 (Α’ Φάση), 29/1 (Β’ Φάση) και 28-29 Φεβρουαρίου το Final-4 του κυπέλλου.

Μετά το πέρας των 22 αγωνιστικών της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος οι έξι πρώτες ομάδες θα αγωνιστούν στα πλέι οφ, ενώ οι τέσσερις τελευταίες στα πλέι άουτ.

Οι δύο πρώτες ομάδες της κανονικής διάρκειας περνούν κατευθείαν στα ημιτελικά, ενώ οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 3-6 θα αγωνιστούν στην Α’ Φάση σε σειρά αγώνων στις δύο νίκες.

Στα πλέι άουτ ο 9ος θα αγωνιστεί εναντίον του 12ου και ο 10ος εναντίον του 11ου σε σειρά αγώνων στις τρεις νίκες. Οι ομάδες των πλέι άουτ θα μεταφέρουν τα αποτελέσματα της κανονικής διάρκειας. Οι δύο ηττημένοι των σειρών θα υποβιβαστούν στην Α2.

Το πλήρες πρόγραμμα

1η Αγωνιστική – 12 Αγωνιστική (5/10 – 1/2)

ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός

Εθνικός – Απόλλων Σμύρνης

Πανιώνιος – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων

2η Αγωνιστική – 13 Αγωνιστική (12/10 – 7/2)

ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός

Υδραϊκός – ΝΟ Χανίων

Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΝΟ Γλυφάδας

Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος

3η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική (19/10 – 15/2)

ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ

ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός

Εθνικός – Υδραϊκός

Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης

ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

4η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική (23/10 – 19/2)

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας

Εθνικός – Πανιώνιος

Υδραϊκός – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – ΝΟ Χανίων

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χίου

5η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική (26/10 – 22/2)

ΝΟ Χίου – Απόλλων Σμύρνης

ΝΟ Χανίων – ΑΟ Παλαιόυ Φαλήρου

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Υδραϊκός

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός

Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης

6η Αγωνιστική – 17 Αγωνιστική (2/11 – 26/2)

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χανίων

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου

Εθνικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας

Υδραϊκός – ΠΑΟΚ

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική (9/11 – 11/3)

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

ΝΟ Χίου – Εθνικός

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ – ΑΟ Παλαιόυ Φαλήρου

ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός

8η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική (16/11 – 1/4)

Υδραϊκός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός

Εθνικός – ΝΟ Χανίων

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου

ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική (23/11 – 4/4)

ΑΟ Παλαιόυ Φαλήρου – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – Υδραϊκός

ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας

ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος

Ολυμπιακός – Εθνικός

ΠΑΟΚ – ΝΟ Βουλιαγμένης

10 Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική (27/11 – 8/4)

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων

Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου

Υδραϊκός – Απόλλων Σμύρνης

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Εθνικός – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

11η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική (30/11 – 11/4)

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Εθνικός

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης

ΝΟ Χίου – Υδραϊκός

ΝΟ Χανίων – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας

 

Δ5

Related posts