Fagi.gr

Πρωτάθλημα ανόδου Α2 Γυναικών με την συμμετοχή του Αιγέα στο telesport!

Πρωτάθλημα ανόδου Α2 Γυναικών με την συμμετοχή του Αιγέα στο telesport!

Το όνειρο της συμμετοχής στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών φέρνει στην Αθήνα εννέα εκπροσώπους του γυναικείου μπάσκετ από τη Νότια Ελλάδα και τα νησιά! Οι ομάδες από Πελοπόννησο, Στερεά Ελλάδα, νησιά του Αιγαίου και Κρήτη μαζεύονται στο γήπεδο του Μετς στο Παγκράτι από 24-29 Ιουνίου και το telesport.gr θα βρίσκεται εκεί για να μεταδώσει και τους 17 αγώνες της διοργάνωσης!
Στον α’ομιλο με συνολικά πέντε ομάδες συμμετέχει και η πρωταθλήτρια Χίου ομάδα του ΑΣ Αιγέα Χίου.

Ο 1ος όμιλος περιέχει τις εξής ομάδες:

Α’ Υποόμιλος: Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας (Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ Στερεάς Ελλάδας), Αιγέας Χίου (Πρωταθλήτρια ΤΕ Χίου), Έσπερος ΑΟΠΑ (Πρωταθλήτρια ΕΣΚ Αχαϊας-Ηλείας), ΟΦΗ (Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ Κρήτης), Άρις Καλαμάτας (Πρωταθλήτρια ΕΚΑΣ Κεντρικής-Νότιας Πελοποννήσου)

Β’ Υποόμιλος: Διαγόρας Ρόδου (Πρωταθλήτρια ΤΕ Δωδεκανήσου), Ίκαρος Ικαρίας (Πρωταθλήτρια ΤΕ Σάμου), ΑΕ Σαντορίνης (Πρωταθλήτρια ΕΣΚ Κυκλάδων), ΑΟ Άργους Οι Δαναοί (Πρωταθλήτρια ΕΣΚ Αργολίδας-Κορινθίας)

https://telesport.gr/wp-content/uploads/2019/06/%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%85-%CE%912-%CE%B3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-696x464.jpg

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 2) για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τις 17 συναρπαστικές αναμετρήσεις, με έπαθλο τις θέσεις στην Α2 Εθνική Κατηγορία!

Δευτέρα 24/06/2019 (ΜΕΤΣ)

16.00 ΑΚΑΔ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

18.00 ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

Τρίτη 25/06/2019

15.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΚΑΔ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ

17.00 ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ

Τετάρτη 26/06/2019

13.00 ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

15.00 ΑΚΑΔ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ – ΟΦΗ

17.00 ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

19.00 ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

Πέμπτη 27/06/2019

12.00 ΟΦΗ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ

14.00 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

16.00 ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ

18.00 ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ

Παρασκευή 28/06/2019

09.00 ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΑΚΑΔ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ

11.00 ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΟΦΗ

13.00 ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ

15.00 ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

Σάββατο 29/06/2019

10.00 2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου

(αγώνας κατάταξης)

telesport.gr

Δ5

Related posts