Fagi.gr

Αποτελέσματα 20η αγωνιστικής Γ’Εθνικη (2ος Όμιλος)

Αποτελέσματα 20η αγωνιστικής Γ’Εθνικη (2ος Όμιλος)

Την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε στο Σχηματάρι ο τοπικός Ερμής, ο οποίος κέρδισε με 76-55 την ΚΑΠ. Ο Γκρινιάρης ήταν σε ένα ακόμα παιχνίδι φέτος εξαιρετικός και με 23 πόντους βοήθησε τα μέγιστα για να φτάσει στη νίκη η ομάδα του. Ο ΟΦΗ πέρασε εύκολα από την έδρα του Κορωπίου, αφού δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στην τοπική ομάδα, νικώντας την με 75-89. Ο Αντωνόπουλος με 20 πόντους ήταν αυτός που ξεχώρισε για τους νικητές με τον Χίωτη center Λεωνίδα Μπουμπαρη να ακολουθει με 17 πόντους και 2 τρίποντα!.

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, ο Ίκαρος Ν. Σμύρνης έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση και πήρε μία σημαντική νίκη στην έδρα του ΕΦΑΟΖ με 77-79. Ο Ανέστης έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση για τους νικητές, σταματώντας στους 23 πόντους. Τη νίκη πανηγύρισαν και τα Μελίσσια, καθώς επικράτησαν στην έδρα τους του Αργοναύτη Τριγλίας Ραφήνας με 70-61. Ο παίκτης που ξεχώρισε στην αναμέτρηση ήταν ο Καραβανάς με 17 πόντους για τους νικητές.

Τη νίκη πήρε ο Λοκρός επί του ΒΑΟΛ Χίου στην Αταλάντη, απέναντι στον οποίο δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα και επικράτησε με 90-78. Εξαιρετικό παιχνίδι έκανε ο Ανέστης Μάτος, ο οποίος σημείωσε 28 πόντους και οδήγησε έτσι στη νίκη την ομάδα του. Το Δειλινό γνώρισε ακόμα μία ήττα στη φετινή σεζόν, καθώς η Καλλιθέα Ρόδου το κέρδισε με 64-81. Ο Σκορδάλης με 20 πόντους ήταν ο κορυφαίος παίκτης των νικητών.

Τέλος, στη Χαλκίδα, η Έξω Παναγίτσα ηττήθηκε από τον Άρη Θήβας με 86-105 σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι από πλευράς θεάματος. Πολύ καλό παιχνίδι έκανε ο Παναγιωτίδης που σημείωσε 32 πόντους για τους φιλοξενούμενους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Κυριακή 24/3

Ερμής Σχηματαρίου-ΚΑΠ 76-55
Κορωπί-ΟΦΗ 75-89
ΕΦΑΟΖ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 77-79
Μελίσσια-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 70-61
Λοκρός Αταλάντης-ΒΑΟΛ Χίου 90-78
Δειλινό-Καλλιθέα Ρόδου 64-81
Έξω Παναγίτσα-Άρης Θήβας 86-105

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΚΑΠ 76-55
Διαιτητές:
Σταθόπουλος-Κανελλόπουλος.
Δεκάλεπτα:
8-23, 36-35, 48-46, 76-55.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου):
Σπηλιόπουλος 8 (2), Πανταζής 8 (1), Γκρινιάρης 23 (3), Κώνστας 3 (1), Φλώτσιος, Μαράντος 5 (1), Τσαπρούνης 14, Μαλισιόβας, Ετζιάκα 11, Γιανναλέτσος 4.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης):
Μόκκας, Βενιτουράκης 5 (1), Χανιάς-Πανταζής 1, Βαφιάς 3 (1), Χρονόπουλος 19 (2), Φασιανός, Μαυροειδάκος 13, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Γαρδέλης 2, Καρυπίδης 12.

ΚΟΡΩΠΙ-ΟΦΗ 75-89
Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος
Δεκάλεπτα: 16-12, 33-35, 55-68, 75-89
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 13 (3), Τζαγισβίλι, Αγόρης 12, Καραδολάμης 11 (1), Φίλα , Μερκούρης 6, Κατσάρης 8 (2), Κουτουφάς 19 (2), Χρονόπουλος, Σβορώνος 6 (1)
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 2, Κριθινάκης 2, Πετράκης 11 (3), Τσερκιτζόγλου 4 (1), Αντωνόπουλος 20 (4), Αγαπιάδης 14 (3), Μπούμπαρης 15 (2), Καραλής 17 (3), Πάλλης 4.

ΕΦΑΟΖ-ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 77-79
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Λαζόγκα.
Δεκάλεπτα: 18-20, 46-40, 63-60, 77-79.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Αργυρόπουλος 2, Γκόντγουιν 5, Ζαρμακούπης 25 (3), Δρίβας 7 (1), Σπανός 7 (2), Κανελλόπουλος 9, Βαρνάβας 12, Δήμου 6 (2), Σαρλής 4.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Ανέστης 23, Σταμάτης 17 (2), Γιαννακόδημος 3, Μόσορας 6 (2), Μούκας, Μιχαλόπουλος 6, Διαμαντόπουλος 12 (2), Αντωνούσος, Μπάζιος 12.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 70-61
Διαιτητές: Ορφανός Ι.-Γεράνιος.
Δεκάλεπτα: 29-13, 38-28, 50-41, 70-61.
Μελίσσια (Δάγλας): Στεργίου, Οικονομόπουλος 5, Κοντός 4, Σωφρονάς 15 (1), Ζήρος 12 (2), Τρίχας 2, Καραχάλιος 13 (2), Καραβανάς 17, Κυπαρίσης 2.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 13 (1), Χωματάς 6, Τσίρος, Συγγούνας 17 (1), Τύρλας 12, Ζερβός 2, Σιλιτζήρης 11 (1), Κορομηλιάς, Γιαλιατσάτος, Σβαρνάς, Σταμέλος.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 90-78
Διαιτητές:
Μακρόπουλος-Λαμπίρης.
Δεκάλεπτα:
17-16, 36-34, 61-59, 90-78.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας):
Μάτος Αν. 28, Μάτος Αγγ. 23 (6), Φωτητζόγλου 16 (2), Πάσσας 10, Ψάλτου 4, Δουρούκης 2, Παπαηλιού 7, Κεχρής, Πρεφαντής, Κετέμα, Γκραίκος.
ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας):
Ανδρουλάκης 3 (1), Σουλίκας 6, Σαμιώτης 7, Τσουρής 24 (4), Τρόβας 22 (3), Σουλινάρης 8, Κωνσταντινάκος 8 (2).

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 64-81
Διαιτητές: Τεφτίκης-Μαρτινάκος.
Δεκάλεπτα: 23-22, 35-37, 45-54, 64-81.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 1, Αντωνογιαννάκης 3, Γαιτανάκης 7 (1), Στέβοβιτς 4 (1), Λεφής 13 (3), Γρύλλης 19 (2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 15 (3), Γκουτσίδης.
Καλλιθέα Ρόδου (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου, Ματσάνας 8 (1), Κανύχης 18, Παναγιωταράκος 2, Γυφτάκης 6 (2), Μπιλλιάς 2, Παρδακάς 16 (2), Σκορδάλης 20 (4), Εκινέ 9 (1).

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 86-105
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ελ Ανύ.
Δεκάλεπτα: 29-32, 45-62, 69-81, 86-105.
Έξω Παναγίτσα (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β. 12 (1), Μπάλας, Μπέλλος 4, Ξιούρας 6 (2), Θεοδωράκος Π. 27 (2), Κουτσογιάννης 4, Γυφτονικολός, Μανιάτης 15 (3), Γκιζογιάννης 12, Λούκας 6 (2), Λέος, Βάκος.
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 21, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας 2, Μελετίου 2, Παναγιωτίδης 32 (9), Καλεμτζάκης 14 (4), Κουμπές 5, Δαχρετζής 8 (2), Τρανταφύλλου 12, Καδηγιαννόπουλος 7 (1).

Η βαθμολογία:

1) ΟΦΗ 37 (17-3)
2) Λοκρός Αταλάντης 36 (16-4)

3) Μελίσσια 36 (16-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 35 (15-5)
5) ΕΦΑΟΖ 33 (13-7)
6) Κορωπί 31 (11-9)
7) Άρης Θήβας 31 (11-9)
8) Ερμής Σχηματαρίου 29 (9-11)
9) Ίκαρος Ν. Σμύρνης 29 (9-11)
10) ΒΑΟΛ Χίου 28 (8-12)

11) ΚΑΠ 27 (7-13)
12) Καλλιθέα Ρόδου 25 (5-15)
13) Έξω Παναγίτσα 21 (3-17)*
14) Δειλινό 20 (0-20)

*Έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3):

ΚΑΠ-Κορωπί
ΟΦΗ-ΕΦΑΟΖ
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Μελίσσια
ΒΑΟΛ Χίου-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
Καλλιθέα Ρόδου-Ερμής Σχηματαρίου
Άρης Θήβας-Δειλινό
Λοκρός Αταλάντης-Έξω Παναγίτσα

basketblog.gr

Δ5
Δ5

Related posts