Fagi.gr

Δεν τα κατάφεραν οι γυναικες του Νηρέα Καρδαμύλων

Δεν τα κατάφεραν οι γυναικες του Νηρέα Καρδαμύλων

Τέσσερεις ήττες για της γυναίκες του Νηρέα Καρδαμύλων στη β’ φάση των μπαράζ ανόδου για την Α2 Εθνική Κατηγορία βόλεϊ Γυναικών στους αγώνες που γίνονται στο Ηράκλειο Κρήτης. Η χιώτικη ομάδα κατέλαβε την 5η θέση στον όμιλό της και δεν μπόρεσε να εξασφαλίσει την άνοδο, στους δύο τελευταίους πιο κρίσιμους αγώνες έχασε με 3-ο σετ από τον Απόλλωνα Καλαμάτας (Πρωταθλητή Πελοποννήσου) και με 3-1 σετ από την Άθλεση Ηρακλείου (Πρωταθλητή Κρήτης). ο Απολλώνιος, ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου, η ΑΘΛΕΣΗ και ο Απόλλων Καλαμάτας πήραν το εισιτήριο για την Α2 Γυναικών.

Το πρόγραμμα του Νοτίου ομίλου
1η αγωνιστική – 16 Μαΐου
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου – ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (14-25, 19-25, 25-17, 16-25)
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – ΑΣ Νηρέας 3-1 (25-06, 23-25, 25-10, 25-13)
2η αγωνιστική – 17 Μαΐου
Απόλλων Καλαμάτας – ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1-3 (25-21, 19-25, 22-25, 22-25)
ΟΦΑ Απολλώνιος – Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-2 (17-25, 25-13, 25-22, 14-25, 15-13)
3η αγωνιστική – 18 Μαΐου
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (25-19, 25-17, 25-10)
ΑΣ Νηρέας – ΟΦΑ Απολλώνιος 0-3 (20-25, 12-25, 08-25)
4η αγωνιστική – 19 Μαΐου
Απόλλων Καλαμάτας – ΑΣ Νήρεας 3-0(25-23, 25-19, 25-18)
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου – Αστέρας Αγ. Δημητρίου 1-3 (14-25, 20-25, 25-22, 17-25)
5η αγωνιστική – 20 Μαΐου
ΟΦΑ Απολλώνιος – Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (25-20, 25-23, 25-17)
ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Καμπούρη, Μπουρέκα, Συρίγου, Μαστορά, Γκιούρδα Στ., Κορακιανίτη, Βυθούλκα, Βαζαίου (λ), Γούνου, Θεοδωρακέα, Μαντούβαλου, Γκιούρδα Ελ., Βελιανίτη (λ).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μυτσκίδης): Μπελογιάννη, Μπίτσικα, Βομβυλά, Κατσαρού, Αντωνοπούλου, Δεδούση, Κοτσώρη, Καραχάλιου, Ιωσηφίδη, Μπούνα.
ΑΣ Νηρέας – ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1-3 (16-25, 21-25, 25-17, 20-25)
ΝΗΡΕΑΣ (Κυλαδίτης): Μοσχούρη, Μπλάνη, Καλογεροπούλου, Τσότα, Ντιμπουρλιάγκα, Μπεκιάρη, Λιόλιου, Μπινιάκου, Κουσκουσάκη, Αθανασίου, Μανδαλάκη, Σουλτάνη, Μυλωνά.
ΑΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Μανωλάκη, Κουφαλιτάκη, Αλεξάκη, Καρουζάκη, Μανάΐ, Δρακάκη, Τσιμαρίδου, Φακουρέλη, Νησιώτη, Μασέλη, Γενειατάκη, Ρουμτάκη, Γαραζανάκη (λ), Πλούμη (λ).
Βαθμολογία
1. ΟΦΑ Απολλώνιος 11β. (12-3)
2. Αστέρας Αγ. Δημητρίου 10β. (11-5)
3. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6β. (8-8)
4. Απόλλων Καλαμάτας 3β. (4-9)
5. ΑΣ Νηρέας 0β. (2-12)
*Tην άνοδο στην Α2 Γυναικών παίρνουν οι 4 πρώτοι του ομίλου.
Δ5
Δ5

Related posts