Fagi.gr

H κλήρωση των νεανίδων των παίδων και των μίνι παιδων

H κλήρωση των νεανίδων των παίδων και των μίνι παιδων

Πραγματοποιήθηκε χθές η κλήρωση των πρωταθλημάτων των νεανίδων, των μίνι παίδων και των παίδων στα γραφεία της ΚΟΕ και πλέον όλες οι ομάδες προγραμματίζονται ενόψει της συνέχειας.Στην κλήρωση βρέθηκαν εκπρόσωποι και προπονητές πολλών ομάδων και στις 3 κατηγορίες.

Στις νεάνιδες η κλήρωση της ημιτελικής φάσης που θα διεξαχθεί 18-20/5 είναι η ακόλουθη:

1ος Αττικής: Βουλιαγμένη, Ρέθυμνο, Περιστέρι, Τρίτων

2ος Αττικής: Ολυμπιακός, Νηρέας Χ. Εθνικός, Ηλιούπολη

3ος Αττικής: Γλυφάδα, ΝΕΠ, Πανιώνιος, Ηλυσιακός

Θεσσαλονίκης: Χίος, ΠΑΟΚ, ΟΥΚ, Οξυγόνο

Προκρίνονται οι 2 πρώτοι στην τελική φάση η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 29/6-1/7

Στην κατηγορία των παίδων έγινε ολόκληρη συζήτηση για τις ομάδες που παιρνούν από την Αττική και αυτές που πάνε στην τελική φάση από την Επαρχία. Οι Αθηναικές ομάδες διαμαρτυρήθηκαν έντονα. Η ΚΟΕ είπε ότι ενδιαφέρεται για την βάση και όχι μόνο για τους πρώτους και θέλει να δώσει κίνητρα και σε χαμηλότερου επιπέδου ομάδες να παίξουν στην τελική φάση.

Η κλήρωση παίδων είναι η ακόλουθη:

1ος όμιλος Αττικής: Χίος, Πανιώνιος, Εθνικός, Γλυφάδα, Νηρέας Γέρακα

2ος όμιλος Αττικής: Χανιά, Ολυμπιακός, Π. Φάληρο, Ηλιούπολη, Νηρέας Χαλ.

3ος όμιλος Αττικής: ΟΦΗ, ΠΑΟ, ΝΟΒ, Χαιδάρι, Περιστέρι

Ομιλος Θεσσαλίας: ΝΕ Λάρισας, ΝΟΠ, Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΦΘ

Ομιλος Θεσσαλονίκης: Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Δελφίνια Πτολεμαίδας, Κοζάνη, Πανσερραικός, ΠΑΟΚ

Οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 25-27/5

Η κλήρωση των μίνι παίδων (5-6/5) είναι η ακόλουθη:

1ος Αττικής: Χίος, ΠΑΟ, Περιστέρι, Αρης Νικ.

2ος Αττικής: Π. Φάληρο, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Χαιδάρι

3ος Αττικής: Ολυμπιακός, Νηρέας Χ., Γλυφάδα, Ροή

4ος Αττικής: Υδραικός, Ηλιούπολη, Καστέλλα, Εθνικός

1ος Θεσσαλονίκης: Κέρκυρα, ΠΑΟΚ, Φοίβος, Ηρακλής

2ος Θεσσαλονίκης: Αρης Θ., Κολλέγιο, ΟΦΘ, Εθνικός Αλεξ.

Ομιλος Σερρών: Πανσερραικος, Καβάλα, Κοζάνη, Δελφίνια Πτολ.

Ομιλος Θεσσαλίας: ΟΥΚ, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου

Ομιλος Κρήτης: Χανιά, Ρέθυμνο, ΟΦΗ, Πλιτς Πλατς

Ομιλος Πάτρας: ΝΟΠ, ΝΕΠ, Ναύπλιο, Βουλιαγμένη

Δ5
Δ5

Related posts