Άνετα τα ντέρμπι Ποσειδώνας και Αναγέννηση

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Ποσειδώνας το ντέρμπι με τον Πανοινούσσιο στο γειτονικό νησί. Η ομάδα των Καρδαμύλων συνέτριψε την γηπεδούχο ομάδα με 6-1 και διεύρυνε το νικηφόρο σερί της, αφού μετράει 7 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια την φετινή σεζόν στην Β’ Κατηγορία και έδειξε γιατί θεωρείται το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Το 0-1 για τους φιλοξενούμενους σημείωσε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μπουρνιάς, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 στο 50′. Δύο λεπτά αργότερα ο Πανοινούσσιος κατάφερε να μειώσει προσωρινά με τον Χατζηβασιλέλη, αλλά ο Μπουρνιάς με το 3ο προσωπικό του γκολ έκανε το 1-3 ΣΤΟ 56′. Στο 80′ πραγματοποιήθηκε το 1-4 για τον Ποσειδώνα με αυτογκόλ του Κίνδυλα, ενώ τα δύο γκολ που έγραψαν το τελικό 1-6 σημείωσαν οι Μπουλάς και Χριστοφάκης.

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για την Αναγέννηση

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Αναγέννηση για να σημειώσει την 5η συνεχόμενη νίκη της (6η συνολικά στο πρωτάθλημα) αφού επικράτησε 4-0 του Λέων στο γήπεδο της Καλλιμασιάς. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Μανιάτη, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σκουφάρα. Στο 22′ έγινε το 2-0, όταν μετά από την σέντρα του Γιάννη Ψύλλου ο Μανιάτης έστρωσε την μπάλα στον Δερματά που σκόραρε με πλασέ. Το 3-0 για την Αναγέννηση ήρθε στο 66ο λεπτό με κεφαλιά του Μανιάτη, μετά από σέντρα του Γ.Ψύλλου. Στην ίδια φάση αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Λέωντα, Ρούσσος, για διαμαρτυρία. Το τελικό 4-0 έκανε ο Μανιάτης από κοντά, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ.

Φωτογραφίες από το παιχνίδι ΕΔΩ

6αρα στην ΑΕΧίου η Κυβέλη

Η Κυβέλη εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Πανοινούσσιου από τον Ποσειδώνα και έμεινε μόνη τρίτη στην βαθμολογία, μετά τη νίκη της με 6-2 επί της ΑΕΧίου. Για την ομάδα του Κακούσιου δύο φορές σκόραρε ο συνήθης ύποπτος Σπυράκης, ενώ από μία σκόραραν οι Ζαννίκος, Υψηλάντης, Μαϊστράλης και Κατσικαδέλης.

Ισόπαλοι Δόξα και Φάρκαινα

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Δόξας με την Φάρκαινα στο δημοτικό στάδιο, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Χατζηνικολάκη, για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα της Φάρκαινας ο Όμι με δύο προσωπικά γκολ. Το τελικό 2-2 για την Δόξα σημείωσε ο Βαγγέλης Ρέππας.

Εύκολο πρωινό για την Ένωση

Την 2η νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Ένωση, η οποία επικράτησε 0-4 του Κλασσικού στο δημοτικό στάδιο, το πρωί της Κυριακής. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι γνώρισαν την 6η τους ήττα και δεν έχουν καταφέρει ακόμα να ξεκολλήσουν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Μερκούρης, Νικήτας, Καλογεράκης και Ξάνθης.

8 γκολ η Θύελλα στον Ερασιτέχνη

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής, την προηγούμενη Τετάρτη (14/11), η Θύελλα συνέτριψε εκτός έδρας τον Ερασιτέχνη με 8-0, με τα γκολ να σημειώνουν οι Πιπερίδης Γ. (2), Κουτσουράδης (2), Μπρουζάκης, Πατελίδας, Ντίλης και Σταυρόπουλος.