Το πρόγραμμα του Σαβ/κου σε Α΄ και Β΄ κατηγορία

Συνεχίζονται τα πρωταθλήματα της Α΄ και Β΄ κατηγορίας το Σαβ/κο, με την διεξαγωγή της 10ης και της 8ης αγωνιστικής αντίστοιχα.Από το πρόγραμμα της  Α΄ ξεχωρίζει η αναμέτρηση μεταξύ Μίκρας και Ομήρου, που θα διεξαχθεί την Κυριακή στο Δημοτικό στάδιο, και από την Β΄ το ντέρμπι μεταξύ Πανοινούσσιου και Ποσειδώνα στις Οινούσσες.

Ο Όμηρος δείχνει να είναι σε αγωνιστική ανάκαμψη μετά την ήττα από την Καλαμωτή, καθώς μετρά τρεις συνεχόμενες νίκες (2 για το πρωτάθλημα, 1 για το κύπελλο) και μάλιστα με μεγάλα σκορ, ενώ η Μίκρα προέρχεται από δύο συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα (ήττα από Ατρόμητο και ισοπαλία με Καρυές). Παρ’ όλα αυτά το παιχνίδι από βαθμολογικής άποψης είναι ντέρμπι, αφού οι δύο ομάδες έχουν μόλις τρεις βαθμούς διαφορά.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής, η Ελάτα φιλοξενεί την Δάφνη στο Πυργί και ο Άτλας τον Πύργο στα Θυμιανά, με τις αναμετρήσεις αυτές να επαναλαμβάνονται μετά από τον Β΄ γύρο του κυπέλλου (26/9), οπού και οι δύο είχαν επεισοδιακή εξέλιξη. (Θυμηθείτε τι έγινε ΕΔΩ). Κανάρης και Ατρόμητος αναμένεται να έχουν εύκολο έργο, καθώς υποδέχονται στην έδρα τους Κοφινά και Βαρβασιακό αντίστοιχα, ενώ αμφίρροπα θεωρούνται τα παιχνίδια Ηρακλής-Καλαμωτή και Λαίλαπας-Καρυές. 

Η 8η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας, που ξεκίνησε την Τετάρτη με την εύκολη νίκη της Θύελλας επί του Ερασιτέχνη, συνεχίζεται το Σαβ/κο με πέντε αναμετρήσεις, από τις οποίες ξεχωρίζει το κυριακάτικο ντέρμπι στις Οινούσσες, μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Ποσειδώνα. Η ομάδα των Καρδαμύλων έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά το πρωτάθλημα, με έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 18 βαθμούς, ενώ ο Πανοινούσσιος, που είναι αήττητος εντός έδρας, βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 15.

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Διαιτητές
ΑΤΛΑΣ-ΠΥΡΓΟΣ Σαβ 1711 ΘΥΜΙΑΝΑ 15:00 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ-ΝΕΓΡΗΣ-ΔΗΜΟΥΛΑΣ
ΚΑΝΑΡΗΣ-ΚΟΦΙΝΑΣ Σαβ 17/11 ΝΕΝΗΤΑ 15:00 ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ-ΚΟΤΡΩΝΗΣ-ΣΠΥΡΙΑΔΗΣ
ΛΑΙΛΑΠΑΣ-ΚΑΡΥΕΣ Σαβ 17/11 ΦΑΦΑΛΕΙΟ 15:00 ΓΙΑΧΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΤΣΑΡΗΣ
ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ-ΟΜΗΡΟΣ Κυρ 18/11 ΔΗΜ.ΣΤΑΔΙΟ 15:00 ΣΤΑΦΙΔΑΣ-ΠΙΤΤΑΟΥΛΗΣ-ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΑΛΑΜΩΤΗ Κυρ 18/11 ΘΥΜΙΑΝΑ 15:00 ΠΕΤΡΙΔΗΣ-ΣΤΟΥΠΑΚΗΣ-ΝΕΓΡΗΣ
ΕΛΑΤΑ-ΔΑΦΝΗ Κυρ 18/11 ΠΥΡΓΙ 15:00 ΓΙΑΧΟΣ-ΚΑΡΡΑΣ-ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ Κυρ 18/11 ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ 15:00 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ-ΣΥΡΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Διαιτητές
ΔΟΞΑ-ΦΑΡΚΑΙΝΑ Σαβ 17/11 ΔΗΜ.ΣΤΑΔΙΟ 15:00 ΠΕΤΡΙΔΗΣ-ΓΙΟΜΕΛΟΣ-ΣΥΡΙΟΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΛΕΩΝ Κυρ 18/11 ΕΠΣ ΧΙΟΥ 15:45 ΚΑΤΣΑΡΗΣ-ΓΙΟΜΕΛΟΣ-ΠΑΠΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κυρ 18/11 ΟΙΝΟΥΣΣΕΣ 12:00 ΣΠΥΡΙΑΔΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ-ΤΣΟΥΧΛΗΣ
ΚΛΑΣΣΙΚΟ-ΕΝΩΣΗ Κυρ 18/11 ΔΗΜ.ΣΤΑΔΙΟ 13:00 ΠΙΤΤΑΟΥΛΗΣ-ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ-ΜΑΥΡΙΔΗΣ
ΚΥΒΕΛΗ/ΛΕΩΝ-ΑΕ ΧΙΟΥ Κυρ 18/11 ΦΑΦΑΛΕΙΟ 13:00 ΚΟΤΡΩΝΗΣ-ΣΚΑΠΙΝΑΚΗΣ-ΠΑΠΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ
  • O Aντώνης Τσαπάρας της ΕΠΣ Χίου θα διευθύνει την αναμέτρηση του 9ου ομίλου της Δ’ Εθνικής μεταξύ του ΑΠΟ Περαμαϊκού και του Διαγόρα, την Κυριακή (18/11), με βοηθούς τους Σπύρο Λάμπο και Σάββα Τορούνογλου.
Follow and like
error0