Βαθμολογία Μπάσκετ Α’ Ανδρών 2019-2020

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2019-2020

Α/Α Ομάδα βαθμ. αγων. νικ. ηττ. μηδ. επιθ. αμυ. διαφ.
1 ΦΟΒ 10 5 5 0 0 371 276 +95
2 ΟΜΗΡΟΣ 9 5 4 1 0 393 337 +56
3 ΙΩΝΕΣ 9 6 3 3 0 388 335 +53
4 ΝΟΘ 8 5 3 2 0 337 310 +27
5 ΑΙΓΕΑΣ 8 5 3 2 0 316 310 +6
6 ΠΥΡΣΟΣ 5 5 0 5 0 262 371 -109
7 ΕΝΩΣΗ 5 5 0 5 0 235 363 -128
ΣΚΟΡΕΡ Α’ ΑΝΔΡΩΝ (6η αγωνιστικη)
  Όνομα Ομάδα Πόντοι
1 ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΜΗΡΟΣ 116
2 ΛΕΓΑΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΦΟΒ 94
3 ΓΡΙΨΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΟΘ 81
4 ΚΑΡΑΦΑΝΤΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΟΜΗΡΟΣ 77
5 ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΝΕΣ 72
6 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΝΕΣ 65
7 ΚΑΡΑΤΖΑΝΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΙΩΝΕΣ 58
8 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΙΓΕΑΣ 57
9 ΚΕΛΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΟΘ 56
 10 ΚΩΣΤΑΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΙΓΕΑΣ 50

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 1η

ΝΟΘ-ΦΟΒ 72-82
ΟΜΗΡΟΣ-ΠΥΡΣΟΣ 80-54
ΕΝΩΣΗ-ΙΩΝΕΣ 33-76

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2η

ΦΟΒ-ΑΙΓΕΑΣ 62-58
ΠΥΡΣΟΣ-ΝΟΘ 51-79
ΙΩΝΕΣ-ΟΜΗΡΟΣ 67-68

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3η

ΑΙΓΕΑΣ-ΠΥΡΣΟΣ 66-55
ΝΟΘ-ΙΩΝΕΣ 58-50
ΟΜΗΡΟΣ-ΕΝΩΣΗ 94-59

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η

ΙΩΝΕΣ-ΑΙΓΕΑΣ 73-50
ΕΝΩΣΗ-ΝΟΘ 53-60
ΠΥΡΣΟΣ-ΦΟΒ 54-79

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η

ΑΙΓΕΑΣ-ΕΝΩΣΗ 63-43
ΝΟΘ-ΟΜΗΡΟΣ 68-74
ΦΟΒ-ΙΩΝΕΣ 78-55

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

ΟΜΗΡΟΣ-ΑΙΓΕΑΣ 89-77
ΕΝΩΣΗ-ΦΟΒ 47-70
ΙΩΝΕΣ-ΠΥΡΣΟΣ 67-48
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΑΝΔΡΩΝ 2018-19
  Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Η Πόντοι Διαφ.
1 ΦΟΒ 10 18 8 2 740-604 +136
2 ΟΜΗΡΟΣ 10 18 9 1 778-607 +171
3 ΝΟΘ 10 16 6 4 675-595 +80
4 ΕΝΩΣΗ 10 13 3 7 609-666 -57
5 ΑΙΓΕΑΣ 10 13 3 7 591-664 -73
6 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 10 11 1 9 501-758 -257

                                         *ο Ομηρος εχει ξεκινήσει με -1

ΣΚΟΡΕΡ Α’ ΑΝΔΡΩΝ (Τελικη)
  Όνομα Ομάδα Πόντοι
1 ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΜΗΡΟΣ 197
2 ΚΑΛΛΙΜΑΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΕΝΩΣΗ 173
3 ΜΠΑΓΙΩΚΑΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 170
4 ΛΕΓΑΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΦΟΒ 155
5 ΠΛΑΤΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 140
6 ΚΩΣΤΑΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΙΓΕΑΣ 130
7 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΦΟΒ 129
8 ΓΡΑΝΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΙΓΕΑΣ 117
9 ΡΟΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΦΟΒ 116
 10 ΚΕΛΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΝΟΘ 107

1η Αγωνιστικη

ΕΝΩΣΗ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 55-38
ΑΙΓΕΑΣ-ΦΟΒ 65-86
ΝΟΘ-ΟΜΗΡΟΣ 64-72

2η Αγωνιστικη

ΦΟΒ-ΕΝΩΣΗ 60-59
ΟΜΗΡΟΣ-ΑΙΓΕΑΣ 68-42
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΝΟΘ 54-81

3η Αγωνιστικη

ΕΝΩΣΗ-ΟΜΗΡΟΣ
66-71 (κ.α.61-61)
ΑΙΓΕΑΣ-ΝΟΘ 67-71
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΦΟΒ 36-79

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΟΘ-ΕΝΩΣΗ 69-55
ΑΙΓΕΑΣ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 66-55
ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 89-84 (κ.α.73-73)

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΝΩΣΗ-ΑΙΓΕΑΣ 62-58
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΟΜΗΡΟΣ 50-78
ΦΟΒ-ΝΟΘ 65-57

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΕΝΩΣΗ 69-62
ΦΟΒ-ΑΙΓΕΑΣ 66-48
ΟΜΗΡΟΣ-ΝΟΘ 66-62

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΝΩΣΗ-ΦΟΒ 62-82
ΑΙΓΕΑΣ-ΟΜΗΡΟΣ 53-80
ΝΟΘ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 91-40

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΜΗΡΟΣ-ΕΝΩΣΗ 80-51
ΝΟΘ-ΑΙΓΕΑΣ 51-57
ΦΟΒ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 77-58

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΝΩΣΗ-ΝΟΘ 55-63
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΑΙΓΕΑΣ 43-59
ΦΟΒ-ΟΜΗΡΟΣ 77-64

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΙΓΕΑΣ-ΕΝΩΣΗ 76-82(59-59 κ.α)
ΟΜΗΡΟΣ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 110-58
ΝΟΘ-ΦΟΒ 66-64
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
  Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Η Πόντοι Διαφ.
1 ΦΟΒ 12 24 12 0 960-688 +262
2 ΟΜΗΡΟΣ 12 22 10 2 933-740 +193
3 ΝΟΘ 12 19 7 5 788-773 +15
4 ΕΝΩΣΗ 12 17 5 7 691-769 -78
5 ΚΟΦΙΝΑΣ 12 16 4 8 751-845 -94
6 ΑΙΓΕΑΣ 12 16 4 8 704-837 -133
7 ΙΩΝΕΣ 12 12 0 12 754-922 -168
ΣΚΟΡΕΡ Α’ ΑΝΔΡΩΝ (14η Αγωνιστικη)
  Όνομα Ομάδα Πόντοι
1 ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΜΗΡΟΣ
267
2 ΛΕΓΑΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΦΟΒ
237
3 ΚΩΣΤΑΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΙΓΕΑΣ 197
4 ΚΑΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΟΘ 181
5 ΖΥΓΛΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΙΩΝΕΣ
178
6 ΚΕΛΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΟΘ 176
7 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΦΟΒ 160
8 ΧΑΜΕΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
ΕΝΩΣΗ 145
9 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΟΜΗΡΟΣ 134
10   ΚΑΛΛΙΜΑΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΚΟΦΙΝΑΣ 127

2016-17

 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΑΝΔΡΩΝ
  Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Η Πόντοι Διαφ.
1 ΒΑΟΛ 14 26 12 2 1066-880 +186
2 ΟΜΗΡΟΣ 14 26 12 2 1049-821 +228
3 ΦΟΒ 14 24 10 4 1040-893 +147
4 ΕΝΩΣΗ 14 21 7 7 830-853 -23
5 ΝΟΘ 14 21 7 7 905-933 -28
6 ΚΟΦΙΝΑΣ 14 18 4 10 942-1023 -81
7 ΑΙΓΕΑΣ 14 17 3 11 848-986 -138
8 ΠΥΡΣΟΣ 14 15 1 13 740-1031 -291
 
ΣΚΟΡΕΡ Α’ ΑΝΔΡΩΝ
  Όνομα Ομάδα Πόντοι
1 ΚΑΛΙΜΑΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΦΙΝΑΣ 337
2 ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΑΟΛ
293
3 ΤΣΟΥΡΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΟΜΗΡΟΣ 274
4 ΛΕΓΑΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΦΟΒ 256
5 ΚΩΣΤΑΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΑΙΓΕΑΣ 219
6 ΚΑΡΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΦΟΒ 210
7 ΣΟΥΛΙΚΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΒΑΟΛ 197
8 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΑΙΓΕΑΣ 194
9 ΚΟΥΙΜΤΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΝΟΘ 172
10 ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΕΝΩΣΗ
172
 
Ημ/νια Ώρα Ομάδες Γήπεδο Σκορ
1η αγωνιστική
 22/10
17:30
17:30
17:30
19:30
ΑΙΓΕΑΣ-ΟΜΗΡΟΣ
ΦΟΒ-ΚΟΦΙΝΑΣ
ΝΟΘ-ΒΑΟΛ
ΠΥΡΣΟΣ-ΕΝΩΣΗ
Κλειστό
Βούρειο
Καμπόχωρα
Καμπόχωρα
64-83
69-65
73-84
46-60
2η αγωνιστική
 05/11
  19:30  
19:30
17:30
19:00
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΑΙΓΕΑΣ
ΒΑΟΛ-ΦΟΒ
ΕΝΩΣΗ-ΝΟΘ
ΠΥΡΣΟΣ-ΟΜΗΡΟΣ
 Κλειστό
Βούρειο
Βούρειο
Καμπόχωρα
75-60
62-66
67-47
49-75
3η αγωνιστική
 12/11
19:45
19:30
17:30
19:30
 ΑΙΓΕΑΣ-ΒΑΟΛ
ΦΟΒ-ΕΝΩΣΗ
ΝΟΘ-ΠΥΡΣΟΣ
ΟΜΗΡΟΣ-ΚΟΦΙΝΑΣ
Κλειστό
Βούρειο
Καμπόχωρα
Καμπόχωρα
66-82
73-66
72-66
95-70
4η αγωνιστική
19/11
17:30
17:15
19:30
 19:30 
 ΕΝΩΣΗ-ΑΙΓΕΑΣ
ΠΥΡΣΟΣ-ΦΟΒ
ΝΟΘ-ΟΜΗΡΟΣ
ΒΑΟΛ-ΚΟΦΙΝΑΣ
Βούρειο
Καμπόχωρα
Καμπόχωρα
Βούρειο
58-61 
50-79
52-66
79-66
5η αγωνιστική
 26/11
19:30
19:30
19:00
17:30
ΑΙΓΕΑΣ-ΠΥΡΣΟΣ
ΦΟΒ-ΝΟΘ
ΟΜΗΡΟΣ-ΒΑΟΛ
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΕΝΩΣΗ
 Κλειστό
Βούρειο
Καμπόχωρα
Κλειστό
70-63
78-66
70-67
70-56
6η αγωνιστική
 10/12
17:00
19:30
19:00
20:00 
 ΝΟΘ-ΑΙΓΕΑΣ
ΦΟΒ-ΟΜΗΡΟΣ
ΠΥΡΣΟΣ-ΚΟΦΙΝΑΣ
ΕΝΩΣΗ-ΒΑΟΛ 
Καμπόχωρα
Βούρειο
Καμπόχωρα
Βούρειο
74-68
64-68
56-70
62-74
7η αγωνιστική
17/12 
17:30
17:15
19:30
17:00
ΑΙΓΕΑΣ-ΦΟΒ
ΟΜΗΡΟΣ-ΕΝΩΣΗ
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΝΟΘ
ΒΑΟΛ-ΠΥΡΣΟΣ
 Κλειστό
Καμπόχωρα
Κλειστό
Βούρειο
60-82
77-51
67-75
76-41
 
Ημ/νια Ώρα Ομάδες Γήπεδο Σκορ
8η αγωνιστική
 21/01
19:00
19:30
19:30
17:30
ΟΜΗΡΟΣ-ΑΙΓΕΑΣ
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΦΟΒ
ΒΑΟΛ-ΝΟΘ
ΕΝΩΣΗ-ΠΥΡΣΟΣ
Καμπόχωρα
Κλειστό
Βούρειο
Βούρειο
75-43
68-85
67-51
73-57
9η αγωνιστική
11/02
  19:30  
19:30
17:00
19:00
ΑΙΓΕΑΣ-ΚΟΦΙΝΑΣ
ΦΟΒ-ΒΑΟΛ
ΝΟΘ-ΕΝΩΣΗ
ΟΜΗΡΟΣ-ΠΥΡΣΟΣ
 Κλειστό
Βούρειο
Καμπόχωρα
Καμπόχωρα
80-66
72-73 (60-60)
62-49
80-50
10η αγωνιστική
18/02
19:30
17:30
17:30
19:30
 ΒΑΟΛ-ΑΙΓΕΑΣ
ΕΝΩΣΗ-ΦΟΒ
ΠΥΡΣΟΣ-ΝΟΘ
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΟΜΗΡΟΣ
Βούρειο
Βούρειο 
Καμπόχωρα
Κλειστό
74-59
63-61
46-66
48-96
11η αγωνιστική
04/03
17:30
17:15
19:30
 19:30 
 ΑΙΓΕΑΣ-ΕΝΩΣΗ
ΦΟΒ-ΠΥΡΣΟΣ
ΟΜΗΡΟΣ-ΝΟΘ
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΒΑΟΛ (01/03)
Κλειστό
Βούρειο
 Καμπόχωρα
Κλειστό
51-59
90-51
65-55
82-99
12η αγωνιστική
11/03
17:00
19:00
19:30
17:30
ΠΥΡΣΟΣ-ΑΙΓΕΑΣ
ΝΟΘ-ΦΟΒ
ΒΑΟΛ-ΟΜΗΡΟΣ
ΕΝΩΣΗ-ΚΟΦΙΝΑΣ
Καμπόχωρα
Καμπόχωρα
Βούρειο
Βούρειο
57-53
69-77
73-57
43-42
13η αγωνιστική
22/03
19:15
19:30
17:30
20:00 
ΑΙΓΕΑΣ- ΝΟΘ
ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΠΥΡΣΟΣ
ΒΑΟΛ -ΕΝΩΣΗ
Κλειστό
Καμπόχωρα
Κλειστό
Βούρειο
64-67
83-73
84-52
73-61
14η αγωνιστική
08/04 
19:30
17:30
19:30
17:30
ΦΟΒ-ΑΙΓΕΑΣ
ΕΝΩΣΗ-ΟΜΗΡΟΣ
ΝΟΘ-ΚΟΦΙΝΑΣ
ΠΥΡΣΟΣ-ΒΑΟΛ
Βούρειο
Βούρειο
Καμπόχωρα 
Καμπόχωρα 
71-49
62-59
76-69
54-82

Ημιτελικοί

 Ομάδες Ημ/νιες Γήπεδο/Ώρα Αποτέλεσμα
ΒΑΟΛ-ΕΝΩΣΗ (1)
Σαβ 06/05 ΚΛΕΙΣΤΟ-19:30
 
ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ (2)
Σαβ 06/05 ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ-19:00  
  Ημ/νιες Γήπεδο/Ώρα Αποτέλεσμα
ΕΝΩΣΗ-ΒΑΟΛ (1)
Τετ 10/05 ΒΟΥΡΕΙΟ-20:00  
ΦΟΒ-ΟΜΗΡΟΣ (2)
Τετ 10/05 ΒΟΥΡΕΙΟ18:00  
  Ημ/νιες Γήπεδο/Ώρα Αποτέλεσμα
ΒΑΟΛ-ΕΝΩΣΗ (1)
Σαβ 13/05 ΚΛΕΙΣΤΟ-19:30  
ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ (2)
Σαβ 13/05 ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ-19:00
Τελικος Ανδρων
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Αποτέλεσμα
Νικητής 1-Νικητής 2
Τετ 17/05   19:00/19:30/20:00  
 
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Αποτέλεσμα
Νικητής 1-Νικητής 2
Σαβ 20/05 19:00/19:30/20:00  
 
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Αποτέλεσμα
Νικητής 1-Νικητής 2
Τετ 24/05 19:00/19:30/20:00  
 
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Αποτέλεσμα
Νικητής 1-Νικητής 2
Σαβ 27/05 19:00/19:30/20:00  
 
Ομάδες Ημερ. Γήπεδο Ώρα Αποτέλεσμα
Νικητής 1-Νικητής 2
Τετ 31/05 19:00/19:30/20:00  
Follow and like
error0